GoDaddy

Każdy właściciel strony internetowej potrzebuje hostingu. Warto jednak pamiętać, że korzystna cena nie powinna być jedyną zaletą dostawcy, ważne są też wszystkie funkcje, z jakich będzie można korzystać. Czy GoDaddy, jako wielka, globalna marka o szerokim zakresie usług jest rzeczywiście najlepszym wyborem?

godaddy

W GoDaddy zarejestrowanych jest blisko 71 milionów domen, bez wątpienia jest to więc firma o ogromnym doświadczeniu. GoDaddy zajmuje się nie tylko hostingiem współdzielonym, ale ma w swojej ofercie także usługę VPS oraz serwery dedykowane dla najbardziej wymagających klientów.

Ceny w Godaddy.com:

Najtańszy hosting internetowy można mieć w GoDaddy już za 3,68 £ miesięcznie, tyle samo kosztuje hosting przystosowany do platformy WordPress. Hosting dla firm, obejmujący darmowy pakiet Office 365 oraz pulpit cPanel, można mieć za 24,59 £/mies. Najdroższe są serwery dedykowane – ceny pakietów zaczynają się od 68,87 £/mies.

Plusy i minusy

Niskie koszty to jedna z największych zalet hostingu GoDaddy, zwłaszcza że w zamian dostaje się nieograniczoną przepustowość, uptime na poziomie 99.9 procent, 1 GB pamięci baz danych, bezpłatną domenę z planem rocznym, wsparcie klienta przez 24 godziny na dobę oraz 125 darmowych aplikacji do wyboru. Z GoDaddy utworzenie własnej strony www jest bardzo łatwe, bo można korzystać z wygodnych i prostych w obsłudze kreatorów witryn, nie ma też kłopotu z późniejszym instalowaniem nowych produktów.

Minusy? W GoDaddy korzysta się z autorskiego panelu zarządzania, co czasem stwarza problemy – standardowe porady dotyczące obsługi np. WordPressa nie sprawdzą się. Narzędzia takie jak cPanel są dostępne, ale trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Często także słychać skargi na zbyt restrykcyjne podejście do generowanych treści, które niepotrzebnie traktowane są jako spam, co utrudnia prowadzenie strony.

Moja opinia o GoDaddy – Czy warto?

GoDaddy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w prowadzeniu własnej strony www. Godaddy to stosunkowo nowy gracz na rynku polskim, zatem czas zweryfikuje jakość usług. Zapraszamy do pisania opinii o Godaddy w komentarzach poniżej i dzielenia się informacjami.

GoDaddy
Oceń firmę

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*