HostGator

Znaleźć dobry hosting to prawdziwe wyzwanie. Często współpraca kończy się fiaskiem, bo klient patrzy wyłącznie na jak najniższą cenę, nie zwracając uwagi na rzeczywistą jakość usług. Jak pod tym względem radzi sobie HostGator, jeden z najważniejszych graczy na rynku? Poznaj moją opinie o Hostgator.

hostgator

Co to jest Hostgator?

HostGator należy do grupy największych i najpopularniejszych dostawców usług hostingowych na świecie – obsługuje ponad 9 milionów domen. Słynie z niezawodności i licznych dodatkowych funkcji, do tego oferuje nieograniczoną przepustowość oraz nieograniczoną ilość miejsca na dysku. Każde konto w HostGator oznacza brak limitu na liczbę subdomen, skrzynek pocztowych, baz MySQL i kont FTP.

Ceny w Hostgator:

– Cloud Hosting – od $4.95 miesięcznie

– WordPress Hosting – od $5.95 miesięcznie

– VPS Hosting – od $19.95 miesięcznie

– Dedicated Hosting – od $119.00 miesięcznie

Do każdej kwoty trzeba doliczyć VAT. Dokładna cena pakietu zależy od liczby wybranych funkcji oraz czasu trwania umowy – najtaniej wychodzi opłacenie konta z góry na trzy lata.

Plusy i minusy hostingu:

Największą zaletą HostGator jest wysoki uptime, na poziomie 99.99 procent w skali roku. Kolejny plus to lokalizacja – serwery znajdują się w Stanach Zjednoczonych, co może pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google. HostGator oferuje korzystny stosunek ceny do jakości i często organizuje promocje, prawdziwe oszczędności są jednak tylko przy umowach długoterminowych.

Plusem jest dobry kontakt z klientami, ale jest i minus – korespondencja możliwa jest wyłącznie po angielsku, co dla osób niezbyt biegłych w tym języku będzie poważnym utrudnieniem.

Wiele do życzenia pozostawia prędkość ładowania stron (987-1,082 ms), chyba że korzysta się z opcji WordPress Cloud (ok. 521ms).

Czy warto – Moja opinia o Hostgator:

HostGator to prawdziwy gigant specjalizujący się w usługach masowych, co jest jednocześnie i zaletą, i wadą. Tego dostawcę poleca się głównie początkującym, ze względu na łatwą obsługę i szeroki wybór użytecznych funkcji – również dla osób szukających naprawdę profesjonalnej usługi – Hostgator może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Warto przetestować hosting w obniżonej cenie i przekonać się na własnym przypadku. Zapraszam również do pisania opinii w komentarzach o firmie Hostgator.

HostGator
5 (100%) 1 oceny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*