Tani hosting

Trafiłeś tutaj ponieważ szukasz  taniego hostingu. Sprawdziliśmy i przetestowaliśmy wiele ofert firm hostingowych, które posiadają najlepszy stosunek  ceny do jakości. Nie warto wybierać całkowicie najtańszego hostingu, ponieważ może mieć on problemy z działaniem, słabą obsługę Klienta czy po prostu strona będzie się wolno ładować.

Stworzyliśmy ranking TOP3 tanich hostingów które:

  1. Mają dobry stosunek jakości do ceny
  2. Są bezawaryjne i strony szybko się ładują
  3. Są tanie i idealne dla początkujących lub osób, które nie potrzebują hostingu dla wielu stron

Na co zwracać uwagę przy wyborze taniego hostingu WWW?

W celu osiągnięcia jak największej wydajności i jednocześnie stosunkowo wysokiej ilości wejść na naszą stronę powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na szybkość procesora (zazwyczaj wyrażona w GHz) — im większa, tym więcej operacji będzie mogło być wykonanych na sekundę. Dodatkowo procesor może być kilkurdzeniowy, co powoduje równomierny rozkład zadań pomiędzy rdzeniami. Inną ważną kwestią jest pamięć RAM, czyli pamieć, która jest wykorzystywana podczas wykonywania różnych zapytań. Im więcej pamięci RAM, tym więcej procesów będzie mogło być wykonywanych jednocześnie. Jeżeli decydujemy się na stronę, która będzie przeznaczona dla szerszego grona w krótkim odstępie czasu (jak np. sklep internetowy), to decydującym czynnikiem jest też szybkość łącza internetowego. Ważna jest też dostępna przestrzeń dyskowa. Bazując więc na tych wytycznych, porównamy teraz najlepsze tanie hostingi WWW.


Tani hosting – Ranking TOP3 firm:

Miejsce 1: Hostinger

najlepszy hosting w rankingu 2020

Cena przy zakupie na 12 miesięcy to zaledwie 75 zł (6.25 zł / m-c)

Bardzo tani hosting – cena 2.55 zł / miesiąc przy zakupie na 48 mcy (kliknij tutaj aby przejść do strony promocyjnej).

Kliknij tutaj i Aktywuj kupon rabatowy w Hostinger

Hostinger to firma hostingowa budująca z powodzeniem zaufanie na rynku już od 2004 roku, oferując wysokiej jakości maszyny z wydajnymi parametrami. Firma posiada ponad 29 milionów klientów w 186 krajach.

Niezależnie od wybranego planu, dostajemy 99.9% gwarancji działania hostingu, zaawansowany panel, obsługę klienta 24/7 oraz darmowy certyfikat SSL. Oczywiście we wszystkich ofertach zawarte są standardowe narzędzia jak PHP, FTP itd.

  • Hosting single — najtańsza oferta, w której dostajemy 10 GB przestrzeni dyskowej, jedną bazę danych MySQL oraz jedno konto e-mail. Do dyspozycji posiadamy również 256 MB RAMU oraz 1 rdzeń procesora. Rozwiązanie idealne dla niewielkich projektów i amatorów programowania, chcących nabyć nowe doświadczenia.
  • Hosting premium — jest to oferta single, z rozszerzoną przestrzenią dyskową do 20 GB, oraz nieograniczoną ilością adresów e-mail i baz danych. Dodatkowo zyskujemy darmową domenę oraz nieograniczoną przepustowość w tym pakiecie. Oferta przeznaczona dla mniejszych firm i bardziej wymagających programistów.
  • Hosting business — jest to oferta premium rozszerzona o jeszcze większą przestrzeń dyskową 100 GB z prawie że czterokrotną pamięcią i mocą operacyjną! Jako jedyna oferta posiada okresowe kopie zapasowe, co czyni nasze dane bezpiecznymi na utratę. Idealne rozwiązanie dla większych firm i zaawansowanych deweloperów.

Bazując na opiniach i danych powyżej, można powiedzieć, że największym plusem Hostingera są jego ceny, a właściwie stosunek jakości do ceny, będący na bardzo wysokim poziomie. Szeroka oferta pozwala wybrać każdemu coś dla siebie, dzięki czemu ten hosting świetnie nadaje się do każdego typu strony. Przeczytaj opinie o Hostinger w tym poście.

Kliknij tutaj i przejdź do specjalnej strony promocyjnej w Hostinger.pl – zniżka zostanie automatycznie aktywowana.

hostinger opinia o firmie hostingowej


Miejsce 2: Nazwa.pl

Sprawdź ofertę nazwa.pl

Cena za 12 miesięcy: 100 zł

Jedna z najbardziej znanych polskich firm — nazwa.pl to hosting WWW oraz największy polski dostawca domen i certyfikatów SSL. Działająca nieprzerwanie od 1997 roku, świadczy usługi już ponad milionowi klientów. Domeny przez nich oferowane są jako szybko działające i stabilne.

W ich usługach znajdziemy także trzy pakiety oparte na hostingu w chmurze. Wszystkie z nich dysponują silnym, czterordzeniowym procesorem, kilkoma gigabajtami pamięci RAM, oraz zróżnicowaną przestrzenią dyskową. W każdym pakiecie dostajemy też darmowe SSL, ochronę AntyDDOS i nielimitowaną ilość kont FTP i adresów pocztowych. Oferty różnią się nieznacznie wydajnością procesora oraz przestrzenią dyskową oferując kolejno 100, 250 i 500 GB. Każdy z nich oferuje również przepustowość 200 Gbps i kopie zapasowe.

Niewątpliwym plusem nazwa.pl jest wykorzystanie technologi Cloud Hostingu, zapewniającym stały dostęp do gwarantowanych zasobów, poprzez przydzielanie ich pomiędzy różnymi serwerami “w chmurze”. Ciekawa jest też ich oferta, dająca spory zakres działania już w najtańszej z ofert. Klienci narzekają na brak zgodności oferowanej usługi ze stanem faktycznym oraz na nagłe, niezapowiadane zmiany w funkcjach, mających negatywny wpływ na działanie stron.


Miejsce 3: Dhosting

Aktywuj Kupon zniżkowy -10 PLN w Dhosting

Cena na 12 miesięcy: 190 zł

Dhosting to firma z siedzibą w Polsce, świadcząca usługi hostingowe WWW. Dhosting funkcjonuje już od 13 lat, zapewniając niezawodne usługi i wsparcie. W ich ofercie znajdziemy tylko jeden pakiet za 28.66 zł miesięcznie. Jest to hosting WWW, który elastycznie dopasowuje parametry w zależności od aktualnej potrzeby strony, dając od 1 do 24 GHz szybkości procesora, od 1 do 64 GB RAMU, oraz od 50 GB do 1 TB przestrzeni dyskowej w technologii SSD. W pakiecie zyskujemy również nielimitowane adresy e-mail, bazy MySQL oraz liczbę kont FTP. Razem z hostingiem dostajemy też certyfikat SSL oraz okresowe kopie zapasowe danych.

Dhosting posiada ciekawą ofertę — elastyczne zasoby są sporą zaletą, jednak cenowo wypada on średnio — 200 zł za 1 GHz to całkiem sporo. Mówią też o tym niektóre opinie, skarżąc się na nieprawidłowe przydzielenie dynamicznych zasobów. Chwalona jest jednak łatwość obsługi i kontakt ze wsparciem.

Czyli zestawienie tanich hostingów wygląda przy zakupie na 12 miesięcy:

  1. Hostinger 75 zł (jednak warto wykupić niewiele drożej na 24 lub 48 miesięcy i mieć spokój na długi czas) + otrzymujemy darmowy certyfikat SSL na stronie promocyjnej
  2. Nazwa 100 zł (w pierwszym roku)
  3. dHosting 190 zł (hosting w chmurze)

Oczywiście istnieją inne tanie godne polecenia rozwiązania na rynku usług hostingowych takie jak np. firma OVH, Hostinghouse, czy Zenbox. A wy jaką firmę polecacie przy wyborze taniego hostingu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*