Zagraniczny hosting – Ranking TOP3

Wykupienie hostingu to jeden z najważniejszych kroków na drodze do uruchomienia własnej strony internetowej. Osoby stojące w obliczu tego wyzwania często zadają sobie pytanie o rozwiązanie, jakie najlepiej wybrać. A może hosting zagraniczny?

Zagraniczny hosting – dlaczego warto?

Istnieje wiele przesłanek przemawiających na korzyść hostingu zagranicznego. Właściciele stron, którzy zdecydowali się na ten wariant, wskazują przede wszystkim na korelację pomiędzy atrakcyjną ceną a wysoką jakością usług. Serwery zagraniczne są zwykle bardziej stabilne i mają lepszy uptime niż serwery rodzime, a także znakomicie zorganizowany support udzielający profesjonalnej pomocy w krótkim czasie. Szybsza obsługa zagranicznych użytkowników to ważny argument np. dla firm zamierzających rozszerzać swą działalność poza granice kraju.

Zagraniczni dostawcy usług hostingowych – Ranking TOP3

Jaki hosting wybrać pod wielojęzyczny biznes? Poniżej prezentujemy 3 popularne i chętnie polecane firmy.

 1. Hostinger – nr 1 w rankingu

Hostinger to jedna z najlepszych firm hostingowych na świecie. Posiadająca serwery w wielu lokalizacjach oferująca hosting już od 3.99 zł / miesięcznie:

 • serwery współdzielone w cenie od ok. 3.99 zł/mies.; dostępne są pakiety Single, Premium, Business z niegraniczoną przepustowością i liczbą stron, w pakiecie Single przestrzeń dyskowa ograniczona jest do 30 GB,
 • serwery VPS dostępne w planach VPS 1, VPS 2, VPS 3, VPS 4, VPS 5, VPS 6,
 • serwery dedykowane dostępne w planach Standard, Enhanced, Premium,
 • hosting typu Cloud dostępne w planach Startup, Professional, Cloud Global
 • Najpopularniejszy wybór – ponad 29 milionów Klientów na całym świecie

Dodatkowo:

   Najlepszy stosunek jakości do ceny

   Bardzo dobre wsparcie Klienta przez support

   Bardzo dobra jakość usług hostingowych

 Spora ilość narzędzi, kreator stron www

Przejdź do strony promocyjnej Hostinger.com
 1. Hostgator

Hostgator to firma powołana do życia w 2002 r. w USA. Serwery ma zlokalizowane w miastach: Asheville (USA), Manchester (UK) i Sao Paulo (Brazylia). Oceniana jest bardzo wysoko za stabilność, efektywność, przyjazne ceny i dobre wsparcie techniczne. Proponuje 2 opcje usług, a mianowicie:

 • hosting współdzielony w cenie od ok. 1,80 EUR/mies. dostępny w planach Single (przestrzeń dyskowa 10 GB, przepustowość 102,4 GB) oraz Premium i Business (nieograniczona przestrzeń dyskowa i przepustowość) – we wszystkich taryfach brak limitu stron,
 • serwery VPS w cenie od ok. 5,60 EUR/mies. dostępne aż w 6 planach z przestrzenią dyskową od 20 do 160 GB.

Przy zakupie dowolnej usługi hostingowej Hostinger proponuje darmową domenę.

 1. iPage

iPage to dostawca usług hostingowych z USA istniejący na rynku od 1998 r. Jego serwery zlokalizowane są w Bostonie. W rankingach firm hostingowych iPage zajmuje wysokie pozycje, co jest zasługą niezawodności, funkcjonalności, cen i supportu na doskonałym poziomie. Oferowane przez firmę warianty to:

 • hosting współdzielony w cenie od ok. 1,70 EUR/mies. dostępny w planach Essential, WP Starter, WP Essential – przestrzeń dyskowa, przepustowość i liczba stron bez ograniczeń,
 • hosting VPS w cenie od ok. 17 EUR/mies. dostępny w planach Basic, Business, Optimum,
 • serwery dedykowanie w cenie od ok. 101 EUR/mies. dostępne w planach Startup, Professional, Enterprise.

Najpopularniejszy wybór w 2024 roku:

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Nr 1 w rankingu
 • Spora ilość narzędzi