Hosting nazwa.pl

Dzięki własnej stronie internetowej zwiększymy więc osiągane zasięgi i zainteresowanie naszymi produktami. Jak zatem stworzyć własną stronę internetową? Jeżeli nie mamy doświadczenia w tworzeniu stron w języku HTML/PHP/JS, to najlepiej zatrudnić Webmastera — projektanta stron internetowych. Projekt strony to jednak nie wszystko — należy bowiem udostępnić stronę tak, aby była widoczna dla wszystkich w internecie. W tym celu musimy kupić hosting, na którym będzie udostępniana nasza strona.  W internecie znaleźć możemy masę różnych hostingów różniących się parametrami, ale też i opiniami. Jaki hosting zatem wybrać? Dzisiaj przyjrzymy się bliżej hostingowi nazwa.pl.

O firmie nazwa.pl

Firma nazwa.pl została założona prawie ćwierć wieku temu, dokładnie w 14 kwietnia 1997 roku. Od tamtego momentu z jej usług skorzystało już ponad milion klientów. Oferuje ona głównie rejestrację domen, ale też i wysokiej jakości hostingi. Szacuje się, że 60% polskich stron zabezpieczonych certyfikatem SSL jest uruchamianych przez hosting nazwa.pl, tym samym będąc największym rejestratorem domen *.pl w Polsce. Nazwa.pl jest też jedynym w Polsce bezpośrednim rejestratorem domen globalnych takich jak *.net, *.com, *.org, *.biz czy *.info.  Ponadto firma nazwa.pl posiada w ofercie certyfikaty SSL, dzięki którym połączenie jest obustronnie szyfrowane, sprawiając, że niemożliwy jest atak hakerski np. typu phishing. Wśród produktów znajdziemy też hosting WWW z darmowym certyfikatem SSL.

Hosting w nazwa.pl:

Do wyboru mamy 3 plany hostingowe za 100, 200 i 400 zł brutto za rok. Niezależnie od wyboru, w każdym z planów nazwa.pl daje nam:

 • Procesory Intel Xeon E—2288G (4x5GHz każdy) — potężne procesory pozwalają na wykonanie wielu operacji naraz, co jest ważne, gdy hosting musi przesłać ogromne ilości danych do setek klientów odwiedzających naszą stronę. Taktowanie 5GHz w 4 układach CPU powinno być tutaj zadowalające.
 • Nielimitowany transfer — hosting oferuje nieograniczoną ilość przesyłanych danych, dzięki czemu możemy swobodnie umieścić dowolne treści na stronie, bez obawy o wykorzystanie transferu.
 • Darmową domenę *.nazwa.pl oraz możliwość podpięcia własnych domen
 • Nielimitowana ilość adresów email — przydatne przy organizacji adresów mailów np. dla różnych działów w firmie.
 • Ochrona AntyDDOS
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Dostęp do SSH
 • CloudHosting — bardzo ciekawe rozwiązanie, polegające na umieszczeniu strony “w chmurze”, dynamicznie przydzielając zasoby komputerowe w zależności od obciążenia, dzięki czemu hosting zapewnia w 100% oferowaną specyfikacje, przy jednoczesnym braku spadku wydajności.
 • Bazy SQL
 • Obsługa PHP w różnych wersjach

W zależności od wybranego pakietu dostajemy również 100/250/500 GB przestrzeni dyskowej. Dodatkowo mamy możliwość dokupienia dedykowanego adresu IP, własnej domeny, czy własnego certyfikatu SSL skierowanego pod naszą firmę.

Do zalet należy zaliczyć innowacyjne rozwiązanie, jakim jest CloudHosting. Zapewnia on stały dostęp do zasobów. Plusem jest też ulokowanie serwerowni w Polsce, co ułatwia dostęp potencjalnym klientom. Nie można też zapomnieć o darmowych dodatkach jak SSL czy domena.

Wadą są “ukryte limity”. Z opinii klientów wyczytać można dzienny limit maili (1000), pomimo zapewniania w ofercie ich nieograniczonej ilości. Podobnie jest z zapewnianym 24/7 supportem. Niektórzy skarżyli się też na wyskakujące powiadomienia o przekroczeniu wykorzystywanych zasobów serwerowych.

Nazwa.pl – Opinie

Większość osób poleca firmę nazwa.pl. Użytkownicy chwalą sobie ich usługi, przy stawianiu stron typu WordPress czy PHP. Wśród opinii znaleźć też można pozytywne komentarze na temat domen i certyfikatów SSL.

Patrząc na oferowaną specyfikę, hosting nazwa.pl wydaje się odpowiednim zarówno do utrzymywania na nim stron prywatnych, stron firmowych, jak również – dużych portali informacyjnych/firmowych. Analizując przedstawiane już w najtańszej ofercie parametry, taki hosting bez problemu obsłuży dużą liczbę odwiedzających na umieszczonej na nim stronie WWW.

Zwracamy jednak uwagę, że domenę należy wykupić oddzielnie. Warto też wziąć pod uwagę opinie, zanim zdecydujecie się wybrać ten hosting.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach poniżej o hostingu nazwa.pl.

4 Komentarze

 1. POLECAM CAŁYM SERCEM!! Jestem toatlnym laikiem, a obsługa nazwa.pl sprawiła, że poszerzyłam swoją wiedzę w szybki i prosty sposób. Bardzo mili konsultanci, pozdrawiam!!

 2. Kupiłem serwer VPS zeby przetestować jego działanie, zaciekawiły mnie ich reklamy. Serwery faktycznie szybkie, bardzo wydajne. Panel direct admin dość przyjemny, intuicyjny. Można wykupić na 3 mscn na próbę, co też jest spoko. Mogę polecić każdemu, kto ma jakiekolwiek pojęcie o serwerach dedykowanych.

 3. Szybka i swietna obsługa. Przenieśli mi darmowo bez żadnych problemów i dłuższego czekania kilka stron www. Kontakt całą dobę – dla mnie idealnie. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*