Ogólnie rzecz biorąc, hosting to takie zabezpieczenie naszej strony internetowej, a więc jeżeli chcemy, aby działała ona poprawnie, musimy wykupić hosting. Dzięki niemu, nasza witryna internetowa zostanie “umiejscowiona” w Internecie, a co za tym idzie, stanie się możliwe, żeby została wyszukana poprzez odbiorców, którzy będą mogli zapoznać się z jej treścią. Istnieje wiele typów hostingów, jednak w poniższym tekście skupia się na hostingu VPS.
Czym jest hosting VPS?
Skrót VPS rozwijamy jako Virtual Private Server, czyli wirtualny serwer prywatny. Aby móc sprawić, żeby hosting VPS stał się nieco łatwiejszym do zrozumienia, warto przyjrzeć się na moment dwóm innym rodzajom hostingu, po czym porównać je z hostingiem VPS.
Z jednej strony, omówiony zostanie shared hosting (hosting wspólny). Polega on na tym, że pliki naszej strony internetowej znajdują się na serwerze wraz z plikami innych stron, a przepustowość i zasoby serwera są dzielone pomiędzy wszystkie strony internetowe na tym serwerze. W związku z taką sytuacją, użytkownik posiada znikomą kontrolę nad ustawieniami serwera oraz nad operacjami dokonywanymi na serwerze. Słowem, shared hosting jest to niedrogie rozwiązanie, które jest zazwyczaj dobrze dostosowane do większości małych i wielu średnich firm, które mają proste strony internetowe charakteryzujące się codziennym ruchem na stronie wielkości poniżej dwóch tysięcy odwiedzających.
Z drugiej strony, istnieje dedicated hosting (dedykowany hosting), który polega na wydzierżawianiu ilość ekskluzywnej przestrzeni serwerowej, która według nas będzie potrzebna. Co więcej, hosting ten zapewnia nam pełne wykorzystanie przepustowości i zasobów serwera. W tym przypadku nie ma konieczności dzielenia się z innymi stronami internetowymi, a także użytkownik może kontrolować i dostosowywać operacje związanie z oprogramowaniem oraz operacje obliczeniowe, w zależności od potrzeb; nawet jeśli użytkownik ten nie posiada dostępu do sprzętu serwerowego. Dedykowany hosting jest często właściwym rozwiązaniem dla dużych, złożonych stron i aplikacji, wyróżniających się dużym natężeniem ruchu odbiorców na stronie.
Teraz możemy już skupić się na hostingu VPS. Polega on na tym, że użytkownik posiada swoje własne miejsce na fizycznym, istniejącym w sieci serwerze, który jest podzielony na wiele prywatnych środowisk. Technicznym terminem, opisującym taką sytuację jest “wirtualizacja”. Tak więc, podczas gdy inni mogą korzystać z tego samego fizycznego, istniejącego w sieci serwera co konkretny użytkownik, przestrzeń należąca do tego konkretnego użytkownika należy tylko i wyłącznie do niego, i nie dzieli się on zasobami i przepustowością, tak jak robiłby to w przypadku korzystania z hostingu współdzielonego (shared hosting). Jeśli chodzi o podobieństwo do hostingu dedykowanego, hosting VPS również pozwala na wysoki stopień kontroli i dostosowania ustawień, itd. Przykładowo, możliwe jest zmienianie ustawień serwera, instalowanie oprogramowania, dodawanie użytkowników, a nawet włączanie i wyłączanie serwera w razie zaistnienia takiej potrzeby. Ogólnie rzecz biorąc, hosting VPS jest bardziej przystępny cenowo niż hosting dedykowany. Stanowi on dobre rozwiązanie, gdy użytkownik chce mieć własne miejsce na serwerze i zasoby oraz kontrolę – ale nie potrzebuje tyle miejsca i mocy, ile zapewnia hosting dedykowany.
Ranking hostingów VPS. TOP3 Najlepsze VPS w 2022 roku:
1. Hostinger
firma działa nieprzerwanie od 2004 roku, posiada ponad 29 milionów użytkowników. Jest najpopularniejszą firmą oferującą hosting, gdyż każdego dnia aż 15 tysięcy osób dokonuje u nich transakcji! Hostinger posiada w ofercie kilka pakietów, pełen zestaw narzędzi, WordPress, kreator stron internetowych oraz support. Zalety ich oferty: najlepszy stosunek jakości do ceny, wysoka popularność wśród klientów, wsparcie klienta, duży pakiet narzędzi, wysoka jakość usług. Do minusów zaliczyć można fakt, iż w przypadku rozbudowanych stron, należy wykupić najwyższy pakiet.
Kliknij tutaj i Aktywuj kupon rabatowy w Hostinger2. Dhosting
Firma funkcjonuje od 2002 roku i bazuje na systemie Elastycznego Web Hostingu. W ofercie, klient otrzymuje u nich 50 GB powierzchni, usługę skalowania zasobów hostingu, nielimitowaną ilość domen, itd. Jako główne zalety dhosting wyróżnić można: wysoką wydajność serwerów, dobry support, gwarancję bezpieczeństwa, autorski panel administracyjny, możliwość dopasowania oferty do użytkownika. Jako minus: firma przewiduje jedną ofertę, którą dedykuje każdemu klientowi.
Aktywuj Kupon zniżkowy -10 PLN w Dhosting3. Nazwa
Działa od 1997 roku, jako jeden z liderów usług hostingowych. W głównej ofercie firmy znajduje się hosting typu Cloud. Nazwa.pl umożliwia również każdemu klientowi na bezpłatną migrację strony internetowej. Jako zalety firmy wyróżnia się: 30-dniowy bezpłatny okres próbny, ultra szybkie serwery z dyskami Intel Optane oraz fakt, iż każde konto posiada moc obliczeniową równą 4x vCPU. Główna wada: w nazwa.pl nie otrzymuje się domen za darmo.
Sprawdź ofertę NazwaZapraszam do dyskusji w komentarzach na temat hostingów VPS.
Dodaj komentarz