Darmowy hosting – Sprawdź, dlaczego NIE warto

Prowadzisz własną firmę i chciałbyś zaprezentować swoją bogatą ofertę usług oraz produktów w Internecie i tym samym dotrzeć do nowych, potencjalnych Klientów? A może w wolnym czasie zajmujesz się pisaniem bloga, który może pochwalić się sporą liczbą stałych czytelników? W obu wspomnianych przypadkach nie obejdzie się bez tzw. hostingu. Jeśli nazwa ta brzmi dla Ciebie nieco obco lub też stoisz właśnie przed niełatwym wyborem i wahasz się między hostingiem darmowym, a płatnym, to zachęcamy do dalszej lektury artykułu. 

Co to jest hosting? 

Najprościej mówiąc, mianem tym określa się udostępnianie osobie/firmie posiadającej własną stronę określonej ilości miejsca na specjalnie skonfigurowanym serwerze, który cały czas podłączony jest do Internetu. W efekcie użytkownicy sieci zainteresowani tematyką danej strony internetowej mogą z niej korzystać niezależnie do pory dnia ani też lokalizacji w jakiej się znajdują – dzięki hostingowi dostęp do domeny jest w pełni nieograniczony i tym samym jest ona widoczna przez całą dobę. Ponadto w ramach hostingu właściciel strony może również zdecydować się na korzystanie z poczty elektronicznej w ramach wykupionej przez siebie domeny.

Dlaczego hosting płatny jest lepszy niż hosting darmowy?

  • AWARIA I CO DALEJ?

Po pierwsze chociażby dlatego, że w tym przypadku sprawdza się stara, znana wszystkim zasada “Płacę, to wymagam“. Nie da się ukryć, że hosting darmowy pozwala na zaoszczędzenie kilku złotych, jednak tego typu rozwiązanie wiąże się z pewnym ryzykiem…

Wyobraź sobie, że bezpłatny serwer, na którym znajduje się Twoja własna strona internetowa na skutek poważnej awarii pada, a wraz z nim Twoja domena. Wszystkie newralgiczne dane trafiają w niepowołane ręce, a na domiar złego nie możesz znaleźć kopii zapasowej własnej strony, której zaprojektowanie i udoskonalenie, tak by była ona user-friendly, wymagało od Ciebie sporych nakładów finansowych. Oczywiście awarie zdarzają się również na płatnych serwerach, jednak warto podkreślić zasadniczą różnicę, że wówczas użytkownicy danego hostingu nie są skazani sami na siebie.

  • MIEJSCE NA DYSKU

Jeśli marzy Ci się atrakcyjna wizualnie strona, na której będziesz w stanie bez ograniczeń dodawać kolorowe, dobrej jakości zdjęcia, interesujące wpisy oraz filmy video, to jak najszybciej zapomnij o darmowym hostingu. Bezpłatne rozwiązania zapewniają zazwyczaj jedynie między 100-200 MB przestrzeni dyskowej, co pozwala jedynie na stworzenie prostej strony bez atrakcyjnych dla użytkownika dodatków.

Inaczej wygląda sprawa jeżeli chodzi o hostingi płatne – tutaj właściciel strony internetowej otrzymuje nawet kilka GB z dostępnego na serwerze dysku, co pozwala na spore rozwinięcie skrzydeł.

  • LIMIT TRANSFERU 

Zależy Ci na tym by odwiedzający Twoją stronę mogli z niej korzystać bez ograniczeń? W takim razie koniecznie zdecyduj się na hosting płatny.

Jeżeli chodzi o kwestię limitu transferu w przypadku bezpłatnego hostingu ilość danych przesyłanych do internautów szybko może osiągnąć dozwolone maksimum, co jednoznacznie skutkuje zablokowaniem strony oraz brakiem możliwości obejrzenia jej przez inne osoby. Problem maksymalnej ilości transferu danych zupełnie nie występuje w przypadku płatnego hostingu – tutaj właściciel może skorzystać z w pełni bezpiecznego transferu bez limitu.

  • ZAKRES OFEROWANYCH USŁUG

To kolejny dowód na to, że darmowy hosting pełen jest ograniczeń – ilość oferowanych w usług w pakiecie jest zdecydowanie uboższa niżeli w przypadku płatnego rozwiązania.

Darmowy hosting to ograniczenia związane z:

– liczbą domen oraz subdomen;

– dostępem do skryptów oraz systemów zarządzania treścią;

– usługami związanymi z bezpieczeństwem danych; 

– liczbą skrzynek e-mail oraz ilością wysyłanych wiadomości; 

– pomocą techniczną;

– liczbą kont FTP; 

  • REKLAMY I BANNERY 

Decydując się na bezpłatny hosting należy mieć na względzie fakt, że tego typu usługa to nie organizacja non-profit.

Właściciele serwisów oferujących darmowy hosting również chcą mieć jakieś zyski, dlatego też wybierając tego typu usługę musisz liczyć się z tym, że Twoją stronę internetową mogą dosłownie zalać reklamy o najróżniejszej tematyce. Nagminną sytuacją jest ta, w której wyświetlane na danej stronie internetowej reklamy mają mało (lub nawet nic) wspólnego z tematyką serwisu, co przez użytkowników strony może zostać odebrane jako brak profesjonalizmu,a tym samym wybór oferty proponowanej przez konkurentów.

Szybki i bezpieczny płatny hosting? Poznaj Hostinger.pl – tylko za 3,99 zł miesięcznie!

Chcesz dołączyć do milionów zadowolonych użytkowników z całego świata, którzy korzystają z wysokiej jakości usług hostingowych w bardzo korzystnej cenie?

Jednym z wiodących obecnie na rynku płatnych hostingów jest serwis Hostinger.pl, który oferuje do 90% tańsze plany hostingowe oraz całkowicie bezpłatny SSL!

W zależności od swoich indywidualnych potrzeb możesz zdecydować się na pakiet:

  • Hosting Single;
  • Hosting Premium;
  • Hosting Business;
  • Hosting w chmurze;

Jest to proste i intuicyjne rozwiązanie, które charakteryzuje się wydajnością, prędkością oraz przyjaznym dla użytkownika panelem sterowania. Ponadto dzięki dostępnemu 24h/7 zespołowi ekspertów zawsze możesz liczyć na kompetentne wsparcie techniczne. Interesuje Cię więcej szczegółów? Zapoznaj się z ofertą na stronie https://www.hostinger.pl/.

5/5 - (4 votes)

Najpopularniejszy wybór w 2024 roku:

  • Dobry stosunek jakości do ceny
  • Nr 1 w rankingu
  • Spora ilość narzędzi
5/5 - (4 votes)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*