home.pl

Firma Home.pl to jedna z najbardziej popularnych firm oferujących m.in hosting. Na ich oficjalnej stronie czytamy, że zajmują się rejestracją domen, współtworzeniem sklepów internetowych, hostingiem stron, dostarczaniem aplikacji, a także marketingiem i SEO.

W poniższym artykule skupimy się na głównym trzonie ich oferty, czyli hostingu stron internetowych. Sprawdzimy co dokładnie się za nim kryje, na ile sprawnie przebiega oraz jakie opinie mają o użytkownicy o hostingu w Home.pl.

Home.pl – O firmie:

Jak wspomnieliśmy wyżej, są doskonale znani i większość z nas wie o nich choćby ze słyszenia. Kim jednak dokładnie są?

Home.pl S.A. to nikt inny, jak dostawca usług internetowych. Istnieją od 1997 roku i szacuje się, że na dzień dzisiejszy obsługują ponad połowę polskich przedsiębiorstw. Ich partnerami są tacy giganci, jak Microsoft, Google, HP i AMD, a hostingi zajmują trzecią pozycję pod kątem liczby obsługiwanych domen.

Dwa lata temu przychód Home przekroczył 130 000 000 PLN, przy czym wypracowali aż 46 000 000 netto czystego zysku.

Jak ma się to do hostingu? Czy usługa ta w ich wykonaniu jest równie imponująca, co dorobek firmy?

Sprawdźmy to…

W hostingowej ofercie dostawcy otrzymujemy:

 • różne wersje WordPressa;
 • certyfikaty SSL;
 • SiteLock;
 • oprogramowanie antywirusowe.

Do wyboru są cztery pakiety – Hosting Start + SSL, Hosting Biznes + SSL, Hosting Profesjonalny i Hosting Premium. Oczywiście w zależności od naszego budżetu, dany pakiet posiada więcej lub mniej opcji i udogodnień.

Hosting w Home.pl daje takie możliwości, jak:

 • poczta mailowa na własnej domenie, co każdej firmie nada profesjonalizmu w oczach klienta;
 • codzienna kopia bezpieczeństwa, dzięki czemu bazy danych oraz inne ważne informacje i pliki są w pełni bezpieczne;
 • szybkie ładowanie strony dzięki bazom danych umieszczonym na dyskach NVM;
 • antywirusy automatycznie skanujące pocztę i pliki;
 • polskie data center, czyli sprawdzone i bezpieczne polskie centra danych;
 • różne języki oprogramowania do wyboru (PHP 5-7, Perl, Python).

Zalety i wady hostingu Home.pl

Zaletą jest jego bezpieczeństwo oraz duży wybór usług. Dodatkowe plusy to prosta obsługa, wsparcie działające 24h na dobę, wymienione już wyżej kopie zapasowe, serwery VPS z obsługą SSH oraz uptime na poziomie 99% czasu.

Natomiast do minusów można zaliczyć wysokie ceny, autorski system (Idea Web Serwer), z którym nie współpracuje część aplikacji, co może prowadzić do komplikacji. Często należy sprawdzać regulaminy promocji (pierwszy rok jest tańszy a drugi sporo droższy przy przedłużeniach)

Opinie o hostingu.

Zdania są podzielone. Jedni chwalą, inni ganią. Spotkaliśmy się zarówno z opiniami, że nic nie działa tam, jak powinno, by dodzwonić się do supportu trzeba czekać nawet 40 minut i mają spore zamieszanie z nowym panelem administracyjnym. Z kolei inni nie mają żadnych zastrzeżeń co do szybkości, dostępności czy wsparcia.

Zapraszamy do wyrażania swojej opinii o firmie Home.pl oraz hostingu.

Najpopularniejszy wybór w 2021 roku:

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Nr 1 w rankingu
 • Spora ilość narzędzi

4 Komentarze

 1. Od wielu lat byłem w Home.pl i średnio polecam. Wolne serwery. Obsługa przez www nie jest zła, nawet powyżej średniej. Jednak próba zmniejszenia abonamentu na mniejszy to jakaś porażka. Są lepsze serwisu i tańsze. Kupowanie domen okrutnie drogie w tym serwisie. No i jak się ma jakiś poważniejszy problem to ciężko liczyć na pomoc. Ogólnie nie polecam, ale jak ktoś ma małe doświadczenie to może gorzej trafić.

 2. Z hostingu HOME.pl korzystam już wiele lat, ale coraz bardziej przestaje mi się podobać. A wsparcie techniczne stało się niema nieosiągalne. Na poważnie rozważam porzucenie HOME.pl, a przed natychmiastową ucieczką powstrzymuje mnie jedynie perspektywa dodatkowej pracy związanej z migracją. Summa summarum – wkrótce tę pracę trzeba będzie wykonać.

 3. chcialem przeniesc domene z hostingu z home na inny. Mimo przepisania DNSow niemal 2 tyg. wczesniej – nadal hosting z domena sa powiazane. W jakis sposob przetrzymuja domene w home… Wszedlem w panel home i tam przy probie usuniecia domeny pojawia sie komunikat: Domena nie moze byc usunieta, bo inne uslugi sa do niej przypisane. Zadne uslugi nie sa juz podlaczone z domena-mimo to nie mozna usunac domeny z hostingu home.
  Ostatnio telefonowalem do home i zazadalem odpiecia domeny od sklepu – kobieta z home.pl potwierdzila, ze domena odpieta, i kaze czekac do 24 gdzin. Mija druga doba – domena nie odpieta, a uslugi nadal podpiete… pani z bok twierdzi ze domena odpieta, a sklep nie chce usunac domeny!!!
  Czy to niekompetencja, czy celowe dzialanie?

 4. koszmarnie drogie odnowienie (reaktywacja) domeny – blokowanie domeny COM jeśli przeoczy się termin odnowienia domeny. Koszt ok 490zł brutto. lekkie nie porozumienie. NIE POLECAM. domeny COM prawie 3x drozsze niz u konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*