Hosting Minecraft

Jak zagrać w Minecrafta ze znajomymi? Najlepiej uruchomić serwer, do którego wszyscy razem będziecie mogli dołączyć. Aby był on jednak widoczny dla znajomych, komputer hostujący musi mieć publiczne IP i skonfigurowany router lub musi posiadać program typu Hamachi, jednakże są to trudne do ustawienia rzeczy, szczególnie dla niedoświadczonego użytkownika.

W dodatku do tego dochodzi jeszcze przygotowanie specjalnych plików serwerowych, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z hostingu serwerów Minecraft.

Co to jest hosting i na co zwrócić uwagę?

Hosting to inaczej serwis umożliwiający stworzenie własnego serwera WWW, TeamSpeak, czy Minecraft. W tym celu udostępnia on zasoby niezbędne do zahostowania serwera i obsługi klientów/graczy takich jak przestrzeń dyskowa, moc CPU, pamięć RAM i łącze sieciowe.

Za odpowiednią opłatą hosting wynajmuje więc nam swoje komputery ulokowane w serwerowniach tak, abyśmy mogli swobodnie korzystać z ich zasobów. Wybierając hosting należy jednak brać pod uwagę wymagania dotyczące danego serwera.

W przypadku Minecrafta korzystanie z hostingu jest rozsądnym rozwiązaniem, gdyż najczęściej oferuje on gotowe ustawienia i konfiguracje plików, dzięki czemu po uruchomieniu możemy od razu dołączyć do gry. Na co należy jednak zwrócić uwagę, gdy chcemy wybrać taki hosting?

Cóż, to zależy od celu serwera. Jeżeli ma być on tylko dla znajomych (czyli dla max 10—20 osób), to najlepiej celować w hostingi oferujące niewielką ilość RAMu(1GB) , dwurdzeniowy procesor >1.5GHz, oraz niewielką ilość przestrzeni dyskowej. Jeżeli jednak serwer będzie przeznaczony dla szerszego grona np. w celach komercyjnych (100+ slotów), wtedy jednak należy zastanowić się nad mocniejszą maszyną z kilku—rdzeniowym procesorem o wysokim taktowaniu, sporą przestrzenią dyskową, ilością RAMu równą około 40MB / gracza, oraz dodatkowo musi ona posiadać łącze o wysokiej przepustowości. Oczywiście parametry te są wysoce uzależnione od zainstalowanych pluginów i ich konfiguracji.

TOP3 hostingów Minecraft

Opinie na temat różnych hostingów są podzielone. Postaraliśmy się jednak na ich bazie wytypować najlepsze 3 hostingi serwerów Minecraft na obecnym rynku:

1. Hostinger

Kliknij i aktywuj promocję -55%

Hostinger to wieloletni serwis oferujący wysokiej jakości serwery, przy jednocześnie zadowalającej cenie. Posiada on szeroki wybór hostingów różnego typu np. WWW,  VPS, Minecraft itp. W ofercie znajdziemy plany hostingowe WWW już od 3.99 zł za miesiąc, co czyni go bezkonkurencyjnie najtańszą opcją bez strat na jakości. Oferuje on również interesujący nas hosting serwerów Minecraft już od 33 zł za miesiąc. Niezależnie od wybranego planu zyskujemy pełne wsparcie, darmową bazę danych, mocny procesor oraz — co najważniejsze — gotową konfigurację. Hostinger zezwala również na manualną konfigurację plików poprzez dostęp FTP, dzięki czemu możemy stworzyć serwer oparty na dowolnych pluginach lub modach! Dodatkowo do dyspozycji dostajemy dedykowane adresy IP, oraz dostęp do profesjonalnego zarządzania serwerem — znajdziemy tam wszelkie opcje administracyjne, pozwalające na pełną kontrolę nad serwerem. Hostinger zapewnia również ochronę Anty DDOS.

Według opinii, które znajdziemy w internecie plusem tego hostingu jest oczywiście jego cena oraz jakość, dzięki czemu każdy może stworzyć własny, unikalny serwer gier przy jednocześnie niewielkich kosztach. Zaletą jest też pełny dostęp do wszelkich ustawień administracyjnych, dzięki czemu bardziej doświadczony użytkownik ma możliwość dostosowania serwera według własnych zasad.

Użytkownicy skarżą się na ciężki dostęp do informacji telefonicznej. Znaleźć można też negatywne opinie dotyczące trudności z konfiguracją certyfikatu SSL, jednakże nie dotyczy on hostingu serwerów Minecraft, tylko serwerów WWW.

Kliknij tutaj aby sprawdzić NAJLEPSZY hosting dla Minecraft.

2. Crafthost

Crafthost to polska firma oferująca serwery Minecrafta. Oferuje 3 plany serwerowe o zróżnicowanych parametrach i cenie. Tak jak w przypadku Hostingera serwery są dostarczane wraz z gotową konfiguracją, dzięki czemu są one gotowe do gry po uruchomieniu. Oferta rozpoczyna się od ok. 10zł za miesiąc. Dostajemy w tej cenie baze danych, dostęp do FTP, ochronę Anty DDOS.

Plusem tego hostingu jest możliwość wynajęcia serwera testowego, dzięki czemu możemy sprawdzić usługi przed ich pełnym zakupem. Dodatkowo serwery Crafthost są zlokalizowane w łatwo dostępnym centrum danych w Europie, dzięki czemu większość użytkowników nie będzie miała problemu z grą.

Według opinii w internecie, Crafthost mocno ogranicza zużycie procesora przy zwiększonym przeciążeniu, co może skutkować w nagłych spadkach wydajności lub nawet unieruchomienie serwera. Wadą są też niewielkie ilości oferowanego RAMu — jest on niezwykle ważny, gdy decydujemy się na większą ilość graczy.

3. Enderchest

Enderchest to kolejna polska firma wynajmująca maszyny pod serwery Minecraft. Oferuje ona 4 różne oferty o różnych konfiguracjach. Oferta Vanilla nie wymaga od użytkownika żadnej konfiguracji i dodatkowo posiada nielimitowane zużycie procesora i RAMu. Jest to ciekawa oferta, gdy nie chcemy lub nie umiemy wgrywać i konfigurować żadnych pluginów ani modów. Kosztuje ona 10 zł. Pozostałe oferty wymagają już wiedzy od użytkownika i posiadają pewne limity na procesorze i pamięci RAM.

Plusem jest na pewno dołączony do każdego serwera strona WWW — pozwala ona początkującym na nauczenie się podstaw tworzenia profesjonalnego serwera. Ciekawą zaletą jest też ich oferta, w której każdy znajdzie coś dla siebie — od “czystego” serwera Vanilla, po profesjonalne maszyny.

Wadą są częste problemy techniczne z maszynami. Użytkownicy donosili też o trudnej konwersacji z pomocą techniczną, co uniemożliwiało naprawę usterek. Niektórzy dostawali odpowiedź dopiero po 4 dniach.

Podsumowanie – Najlepszy hosting Minecraft w 2022 roku:

Patrząc na opinie oraz parametry najlepszym hostingiem serwerów Minecraft jest Hostinger — daje on najlepszy stosunek ceny do jakości, profesjonalne narzędzia oraz dobrą obsługę. Dodatkowo Hostinger oferuje inne typy maszyn, dzięki czemu możemy nawiązać głębszą współpracę i jednocześnie wynająć np. hosting WWW. Hostinger oferuje również 30-dniowy zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia. Będzie to najlepszy wybór jednocześnie dla osób, które chcą nauczyć się tworzyć własne serwery, ale też i dla osób profesjonalnie to robiących.

Kliknij i aktywuj promocję -55%

Pamiętaj, że lepiej zainwestować w lepszy hosting i cieszyć się natychmiastową instalacją, łatwą kontrolą i dobrym wsparciem Klienta.

3.3/5 - (70 votes)

Najpopularniejszy wybór w 2024 roku:

  • Dobry stosunek jakości do ceny
  • Nr 1 w rankingu
  • Spora ilość narzędzi
3.3/5 - (70 votes)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*