Hosting OVH

Znalezienie dobrego dostawcy hostingu nie jest wcale takie proste. Wszystko zależy od budżetu i potrzeb, warto również mieć na względzie także i łatwość obsługi. Czy hosting oferowany przez OVH jest godny polecenia? Sprawdzamy ofertę hostingu OVH.

OVH w liczbach

OVH została założona w 1999 roku przez Octave Claba we Francji. Firma jest obecnie największym dostawcą usług hostingowych w Europie, trzecim co do wielkości na świecie opartym na serwerach fizycznych. Co ważne, OVH hostingowe serwery posiada na własność, co oznacza, że nie jest zależne od innych firm. Jak wygląda oferta hostingu OVH, lidera w tej branży?

OVH hosting skrojony na miarę

Dla klientów indywidualnych oferta podstawowa jest godna polecenia. Oferta jest atrakcyjna cenowa, trudno znaleźć podobne u konkurencji. Równie atrakcyjne cenowo są dwa pakiety biznesowe. Co ważne z punktu widzenia wydajności – hosting OVH opiera się w tych trzech pakietach na współdzielonym dysku HDD, co może obniżyć prędkość działania witryny klienta.

Ostatnim z dostępnych w aktualnej ofercie hostingu w OVH jest pakiet deweloperski, w praktyce służący profesjonalistom testującym aplikacje i oprogramowanie. W tym wypadku użytkownikom oferowany jest hosting na dysku SSD, co znacząco podnosi szybkość działania stron.

W ramach wszystkich pakietów jest darmowa domena przez 12 miesięcy i darmowy certyfikat SSL od Let’s Encrypt. Dodatkowym atutem jest także pełna ochrona przed atakami DDos.

Hosting OVH oferuje także i znacznie szybsze i wydajniejsze rozwiązania w postaci serwerów dedykowanych, opartych o dyski SSD i usługę w chmurze, ale te rozwiązania nie są już tak atrakcyjne cenowo.

Zobacz ofertę na stronie ovhcloud.com

Zalety i wady hostingu OVH

Zalety

  • niska cena
  • duża przestrzeń dyskowa
  • darmowa domena w pierwszym roku
  • nielimitowany transfer miesięczny

Wady

  • słaby support klienta
  • współdzielenie dysku HDD
  • ograniczona liczba instalacji za pomocą 1 kliknięcia

Hosting OVH – niska cena ma swoje wady

Pozycję lidera rynku hosting OVH zbudował szeroką gamą ofert atrakcyjnych cenowo. Dla niewielkich businessów i klientów indywidualnych to rozwiązania korzystne. Dla innych, bardziej wymagających klientów, przeznaczone są droższe plany taryfowe, nieróżniące pod tym względem hostingu OVH od innych. Niska cena jest dla wielu kusząca, niemniej w tym wypadku jakość usług może być niesatysfakcjonująca, nawet w przypadku indywidualnych klientów.

Hosting OVH – czy warto?

Decyzja o wyborze hostingu musi być poparta analizą własnych potrzeb. Dla tych, którzy zakładają jedynie witrynę niezbyt rozbudowaną, działającą na zasadzie wizytówki firmy, usługa jest godna polecenia. Mający większe wymagania co do szybkości działania i niezawodności dostępu do dużej witryny również mogą skorzystać z oferty OVH, hosting jednak wówczas będzie na pewno większym wydatkiem. Warto też pamiętać o tym, że support klienta nie ma dobrej opinii, konkurencja zaś oferuje podobne pakiety usług hostingowych w takich samych lub nawet niższych cenach. 

2/5 - (1 vote)

Najpopularniejszy wybór w 2023 roku:

  • Dobry stosunek jakości do ceny
  • Nr 1 w rankingu
  • Spora ilość narzędzi
2/5 - (1 vote)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*