Hosting webd

Webd jest jednym z pionierów, jeśli chodzi o rodzime firmy specjalizujące się w usługach hostingowych. Klienci firmy chwalą sobie jej innowacyjne, lecz jednocześnie sprawdzone rozwiązania w zakresie obsługi i wynajmu serwerów i stron internetowych oraz resellingu domen. Hosting webd słynie również z bardzo przystępnych cen oraz wielu regularnie pojawiających się promocji, a także dodatków do konta, które są bezpłatnie udostępniane klientom. 

O firmie

Hosting webd powstał w 2001 roku jako jedna z usług spółki Global Internet. Jest również oficjalnym Partnerem NASK, jeśli chodzi o transfer domen internetowych. Główna serwerownia firmy znajduje się obecnie w Warszawie, choć warto wspomnieć, że pierwszym dostawcą serwerów dla webd była amerykańska spółka The Planet.

Oferta hostingu webd

W zależności od preferencji oraz potrzeb klienta, webd oferuje aż cztery główne pakiety usługowe:

 • Hosting Mini – podstawowa opcja, przeznaczona przede wszystkim dla klientów indywidualnych, prowadzących niewielkie blogi i lokalne strony internetowe.
 • Hosting Medium – idealny wariant dla mniejszych firm, zapewniający do 20 podpiętych domen internetowych oraz spory transfer oraz pojemność.
 • Hosting Large – opcję Large charakteryzuje nielimitowany miesięczny transfer oraz nieograniczona ilość kont e-mail. Oprócz tego – 100 podpiętych domen, baz danych i kont FTP.
 • Hosting Extra – najbardziej rozbudowana opcja, przeznaczona dla dużych firm, ogólnopolskich blogów i większych portali. Jej cechą jest brak jakichkolwiek limitów (oprócz ilości miejsca na dysku) oraz możliwość przechowywania nawet 1,5 miliona plików na serwerze.

Webd umożliwia również wynajem domen internetowych i pojedynczych serwerów, reselling, a także implementację certyfikatów SSL.

Zobacz ofertę na stronie webd.pl

Plusy i minusy webd

Hosting webd posiada bardzo dużo zalet, ale jak każda większa firma tego typu, ma również swoje wady. Zarówno plusy, jak i minusy marki zostały zestawione poniżej. 

Plusy

 • Wysoki limit na usługi we wszystkich opcjach abonamentowych
 • Całodobowa obsługa serwerowni
 • Bezawaryjność
 • Świetny helpdesk
 • Bardzo przystępne ceny
 • Duża ilość darmowych dodatków, bonusów i różnego rodzaju promocji, zarówno jednorazowych, jak i cyklicznych

Minusy

 • Stosunkowo niewielki wybór serwerów dedykowanych
 • Niewielkie możliwości personalizacji poszczególnych abonamentów

Opinia o firmie webd

Hosting webd wypada doskonale zarówno na tle rodzimej, jak i zagranicznej konkurencji. Do usług firmy przekonałam się niedawno, ale z pewnością zostanę z nią na dłużej. Webd ma przede wszystkim bardzo mocne i bezawaryjne serwery, co niestety nie wszędzie jest standardem. Poza tym, za wszystkie usługi płacę zauważalnie mniej, niż u poprzedniego dostawcy – nic, tylko polecać!

~Alicja

Podsumowanie

Hosting webd jest nie tylko atrakcyjny cenowo, ale przede wszystkim niezawodny. Klienci ponadto chwalą sobie bardzo przyjazną i co najważniejsze, kompetentną obsługę techniczną. Firma regularnie zajmuje wysokie pozycje w comiesięcznych rankingach najlepszych dostawców hostingowych, co w szególnym stopniu świadczy o stałej jakości usług świadczonych przez webd.

2.6/5 - (8 votes)

Najpopularniejszy wybór w 2024 roku:

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Nr 1 w rankingu
 • Spora ilość narzędzi
2.6/5 - (8 votes)

2 Komentarze

 1. Niestety po ponad pół roku nie mogę polecić webd.pl. Może być OK dla strony opartej na samym php czy HTML. Może to przechowywania plików. Natomiast bazy danych działają tragicznie. Mam stronę opartą na WordPress i edytowanie tej strony to tragedia. Formularze ładują się po pół minuty albo dłużej albo w ogóle się nie ładują i pojawia się błąd 503 albo 500.
  Podobnie dzieje się, kiedy wykorzystuje się phpMyAdmin – próba przeładowania zawartości albo wyświetlenia struktury jakiejś tabeli czasem trwa ponad minutę. Tak samo frontend – ładuje się bardzo wolno.
  Zarządzanie stroną opartą na WP przy takich czasach to całkowita porażka. Mamy wykupiony hosting i abonament jeszcze będzie jakiś czas ważny, ale pewnie przeniesiemy stronę na inny hosting z powyższych przyczyn.

 2. Hosting to absolutna tragedia jeśli chodzi o wsparcie klienta oraz stabilność działania. Ciągłe problemy z dostarczaniem/odbieraniem maili, okresowo wyłączane strony z tłumaczeniem, że wystąpił problem z DNS i brak możliwości telefonicznego kontaktu z działem technicznym (telefon jest jedynie możliwy do działu sprzedaży). NIE POLECAM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*